5 důvodů, proč je Lightning lepší pro sluchátka než 3,5 mm jack

March 8, 2023 0 By gaaxo

Lightning vs 3,5 mm konektor pro sluchátka: Apple rozhodnutí zabít 3,5mm konektoru pro sluchátka při oznámení iPhone 7 a iPhone 7 Plus stále trochu způsobuje rozruch , i když jsme prakticky věděli, že k tomu dojde, protože koncem minulého roku. Zdá se, že lidé rádi jsou naštvaní na cokoli a všechno v dnešní době, a Appleovo rozhodnutí vykopat malou 3,5 mm zástrčku je nejnovější, aby se každý napěchal na ústa.

Jde o to, že rozhodnutí společnosti Apple není tak šílené z několika různých důvodů. Je pravda, že to nebude vkus každého – nemůžete potěšit všechny na tomto světě – ale když o tom přemýšlíte, možná je čas, abychom se nakonec přesunuli. Pojďme se podívat na to, proč by Lightning mohl být pro sluchátka lepší volbou než Port Legacy 3,5mm pro sluchátka.

Lepší zvuk/basy/eq

Při používání Lightning Connection mohou výrobci sluchátka používat svůj vlastní kvalitnější procesor digitálního signálu, digitální převodník na analog (DAC) a zesilovač v nákupu a vytvořit hlubší a mnohem plnější zvuk. Konvenční sluchátka se musí spoléhat na to, co může iPhone dokončit pomocí vlastních analogových obvodů. Sluchátka Lightning? Ne tak moc.

Tenčí zařízení v budoucnu

Odstranění obvodů potřebných k tomu, aby analogová sluchátka fungovala zevnitř zařízení, stejně jako samotný konektor, znamená, že chytré telefony mohou být tenčí a menší než dříve, což je jen rozumné. Pokud vás vyhlídka na tenčí zařízení nebude nadšená, co tak, aby producentům poskytl mnohem více prostoru pro další věci? Jako baterie!

Inovativní a špičkové sluchátka od třetích stran

Použití bleskových kabelových televizorů k propojení sluchátek s chytrými telefony umožňuje výrobcům těchto sluchátek dělat zajímavé a inovativní věci s elektronikou v samotných sluchátkách. Zrušení hluku v sluchátkách již nemusí potřebovat baterie, například díky energii nabízené tímto bleskem.

Apple MF-schválená čistá blesková sluchátka s zrušením hluku

Jak již bylo uvedeno dříve, kvalitnější digitální převodníky do analog zabudovaných na sluchátka by mohly znamenat zlepšenou kvalitu zvuku, protože sluchátka se nebudou muset spoléhat na vlastní společné obvody Apple a vnitřní, aby věci fungovaly.

Konec Knockoff EarPods

Falešné earpody s 3,5 mm konektory jsou všude, a přestože to nic nezaručuje, program Apple MFI a použití lightningových konektorů by měl alespoň snížit počet knock-off sluchátka provádějících kola. Doufejme!

„Odvaha“ (je čas na přemístění)

Steve Jobs to řekl sám před šesti lety, a přestože člověk nemusí nutně souhlasit s použitím slova, je jasné, že Apple je identifikován, aby vedl cestu. Zabíjení 100leté 3,5mm technické techniky pro sluchátka iPhone 7 je odvážným tahem, a zatímco společnost Motorola to již letos vyzkoušela s jedním z vlastních chytrých telefonů, když Apple něco udělá, svět si toho všimne.

Mohl by to být začátek zániku konektoru 3,5 mm? Určitě to vypadá. Očekávejte, že každý hlavní producent smartphonů začne za jeden rok spustit 3,5 mm konektory z jejich zařízení.

Možná byste se také chtěli podívat:

Tip iPhone 7: Nabíjení a používání sluchátek současně, tady je jak

Bezdrátové airpody společnosti Apple, oznámily nové řady Beats, zde jsou podrobnosti

Apple AirPods Compatibility: Zde je to, jak a s jakými zařízeními Apple a Non-Apple pracují

Můžete nás sledovat na Twitteru, přidat nás do svého kruhu na Google+ nebo se vám líbí naše stránka na Facebooku, abyste se informovali o všech posledních od společnosti Microsoft, Google, Apple a Web.