Opravdu používání tmavých tapet opravdu šetří baterii telefonu?

June 9, 2023 0 By gaaxo

Je to otázka úžasného zájmu pro každého uživatele Androidu, protože jeho připojenou k výdrži baterie našeho telefonu. Většina davu tam jen popadne vše, co slyší, a nakloní je, jak zvýšit výdrž baterie telefonu Android. Ale dělají to, aniž by skutečně znali logiku za tím, což je špatná praxe. Neměli byste jen sledovat to, co slyšíte, měli byste o to požádat, což nejen prokáže to užitečné, ale také vám pomůže improvizovat podle vašich znalostí.

Takže dnes se můžeme zeptat: „Používání tmavých tapet opravdu šetří baterii telefonu?“. Opravdu to ovlivňuje baterii vaší Android nebo je to jen mýtus, který není relevantní. Diskutujme níže spolehlivost této skutečnosti a o tom, zda by měla být dodržována nebo ne.

Pro začátek existují dva typy displejů, které se na trhu smartphonů široce používají, bez ohledu na výrobce. To jsou – AMOLED a LCD. Když jsem si v poslední době hodně přečetl a opravdu myslím hodně, shromáždil jsem několik přesných faktů o obou z nich, což vymaže všechny vaše pochybnosti a předpoklady do dnešního dne.

LCD

Známé jako displej z tekutých krystalů, jedná se o nejpoužívanější displeje mezi chytrými telefony, herní konzole a monitory atd. LCD byl perfektním měničem her, pokud jde o obrazovky. Protože obrazovka je vytvořena z tekutých krystalů, které jsou aktivovány na světle nanesením elektrického proudu. Emise světla na LCD obrazovce jsou v případě jakékoli barvy téměř podobné. Skutečnost, že dnes bereme v úvahu, není tak pravdivá, pokud jde o LCD.

Proč? LCD obrazovky generují bílou barvu pokaždé, když jsou aktivovány kapalné krystaly na obrazovce. Prostřednictvím vysílaného světla, což je pravidelný jev. Pro generování černé barvy však musí být přenos světla blokován na požadovanou úroveň, a proto spotřebovává více energie. Aby byla přesná, emise černé barvy spotřebovávají v případě LCD o 6% více energie než bílá. Pokud tedy změníte pozadí zařízení založeného na LCD na černou, to by to neovlivnilo. Snížení celkového jasu obrazovky se však rozhodně ukáže jako užitečné. Zařízení jako Nexus 5, LG G3 a Xperia Z3 jsou některé oblíbené chytré telefony Android sestávající z IPS LCD obrazovky a používání černé/tmavé tapety na těchto zařízeních nic neovlivní.

Zatímco LCD jsou stále považovány za náročnější na energii, převzaly se nové a vylepšené technologie, které budou diskutovány níže.

AMOLED

Je zkrátka pro emitující diodu emitující aktivní matici. AMOLED jsou vylepšené obrazovky OLED navržených hlavně pro chytré telefony, které jsou založeny na konceptu LCD, které se ukázaly jako zlom na trhu. Tyto obrazovky jsou inteligentnější a na rozdíl od LCD nemají tendenci aktivovat úplnou obrazovku na vyžádání, spíše selektivní pixely jsou aktivovány za účelem vytvoření požadovaného obrazu na obrazovce. Každý pixel působí jako individuální LED, a proto je zachráněno docela množství energie a LED životnost.

Pojďme pochopit, jak tmavé tapety skutečně šetří výdrž baterie na chytrých telefonech založených na AMOLED. Tyto typy displejů neobsahují žádné zpětné světlo jako ty v LCD, místo toho je přítomna vrstva dílčích pixelů. Úplná obrazovka proto není nikdy aktivována, dokud a pokud to není vyžadováno. Nastavení tmavé/černé tapety na takových obrazovkách by nevyžadovalo odlehčení pixelů a protože pixely jsou již vypnuty, spotřebovává se mnohem méně energie. a proto se méně energie otáčí, aby se dala menší spotřebu baterie.

Zařízení jako Samsung Galaxy Note Series, Galaxy S5, Nexus 6, Moto X a LG Flex 2 atd. Jsou některá zařízení, na nichž lze baterii uložit pomocí tmavých tapet. Snížení jasu je také solidním řešením, které spotřebovává menší sílu na chytrých telefonech.

Závěr

Faktem je, že je správné a špatné. Právo pro uživatele telefonů s chytrými telefony s obrazovkami AMOLED a špatné pro ty s LCD. Proto použití tmavých témat a tapet na obrazovkách AMOLED určitě posouvá výdrž baterie smartphonu, ale použití na obrazovce LCD by tedy mělo téměř ne-ne-žádný efekt. Já osobně mám Nexus 5 a Nexus 4, které mají displej IPS LCD, takže použití jakéhokoli černého displeje by mě a moje zařízení neovlivnila. Pokud však máte smartphone nebo tablet s obrazovkou AMOLED, můžete přednost použití k zachování výdrže baterie do určité míry.