7 let po dopise Steva Tasks ‘Thoughts on Flash’ se Adobe rozhodne zabít webový plugin pro skvělé

March 10, 2023 0 By gaaxo

, že to vypadá, jako by to bylo dlouho, ale Adobe oficiálně publikoval plány na ukončení života svého webu Flash Framework, který na konci roku 2020 cituje zvláštní plány na „přestat aktualizaci a distribuci flash přehrávače“.

V rámci tohoto oznámení Adobe prosazovala další otevřené styly a také motivuje tvůrce materiálů k migraci materiálu založeným na blesku napříč do akceptovaných stylů, jako je HTML5 a WebGL.

Zdá se, že na konci života Flash přichází poněkud nějakou dobu. Obyčejní koncoví uživatelé si již dlouho stěžují na výkon, bezpečnost a zabezpečení a na systémové požadavky na Flash, zatímco podnikání jako Apple také veřejně zveřejnilo své pocity na inovaci, přičemž Steve úkoly v roce velmi skvěle zakořily otevřený dopis v roce 2010, který cituje šest neuvěřitelně platných důvodů, proč mobilní gadgety společnosti Apple nepodporují obsah Flash. To bylo v době, kdy byl Flash on Android věcí, než Adobe vytáhl zástrčku v roce 2012.

O celý deset let později se zdá, že Adobe konečně přichází k této metodě myšlení:

Ve spolupráci s řadou našich inovacích partnerů-včetně Apple, Facebooku, Google, Microsoft a Mozilla-Adobe plánuje na konci života. Konkrétně přestaneme aktualizovat a distribuovat přehrávač Flash na konci roku 2020 a také motivovat tvůrce materiálů k migraci jakéhokoli typu existujícího flash materiálu do těchto nových otevřených formátů.

Toto je určitě rozhodnutí, které bylo ve výrobě dlouhé, ale Adobe, které zjevně nepřijalo lehce, stejně jako rozhodnutí, které bylo věřeno racionálně a také na místě společně se skutečným plánem migrace . Doprovodný blog publikuje o prohlášení zcela připouští, že mnoho společností bylo vyvinuto kolem technologie Flash, a proto musí podnik zůstat „odhodlán podporovat Flash s 2020, protože klienti i partneři zavádějí své migrační plány“.

Nejedná se o reakci kolenního trhu, ale jasně, rozhodnutí, které bylo provedeno správně i z nejlepších důvodů, protože Adobe vybízí tvůrce, aby přijali mnohem modernější formáty. Rovněž je to určitě skvělá zpráva pro ty partnery, které Adobe odkazuje v příspěvku, jako je Microsoft i Apple. Tyto podnikání musely jít v průběhu let nad i mimo něj, aby zaručily, že jejich vlastní platformy jsou zajištěny proti řadě podrobených zranitelnosti, které existovaly ve Flash, a nakonec byly v průběhu let chápány.

Prozatím bude Adobe i nadále problémové rutinní aktualizace bezpečnosti a zabezpečení pro Flash na hlavních platformách, ale po roce 2020 se to rozloučí starý přítel.

(Zdroj: Adobe)

Rovněž byste mohli rádi prohlédnout:

Stáhněte si iOS 11 public beta 3 a také nastavte nejlepší způsob, jak je to, jak

Stáhněte si profil konfigurace OTA iOS 11 Beta 4 OTA bez účtu UDID / Designer [How-to Tutorial]

Stáhnout: iOS 11 Beta 4 vydáno pro Devs, právě zde jsou podrobnosti

Nové v iOS 11 Beta 4: Poznámky k uvolnění, změny, funkce

Jak snížit iOS 10.3.3 / 10.3.2 / 10.3.1 na iPhone nebo iPad

Útěk z vězení iOS 10.3.3/ 10.3.2/ 10.3.1/ 10.3 pro iPhone i iPad [nejnovější aktualizace stavu]

Stáhněte si iOS 11 beta 4 a nastavte na iPhone 7, 7 Plus, 6s, 6, SE, 5S, iPad, iPod [tutoriál]

Můžete nás dodržovat na Twitteru, přidat nás do svého kruhu na Google+ nebo se vám líbí naše stránka na Facebooku, abyste se informovali o všech posledních od společnosti Microsoft, Google, Apple i web.