Originální hackerova IDE

July 9, 2022 0 By gaaxo

Nepoužíváme GUI IDE, avšak kdybychom to udělali, bylo by to určitě něco, co by bylo něco v rámci projektu [Martin]. Vždy jsme cítili, že mnoho ides je jen elegantní obaly kolem všech nástrojů, které využíváme stejně: MakeFiles, Diff, Git, CTAGS, stejně jako editor. [Martin] je práce z nich méně fantazie, mnohem transparentnější, stejně jako mnohem více přizpůsobitelnější, při zachování funkčnosti. To je metoda hackerů – dohromady osvědčené základní nástroje, které již fungují.

Editor kódu využívá, je Qscintilla, který využívá Clang pro dokončení kódu. Systém “šablony” pro nové projekty? Využívá differ, stejně jako náplast k importu, stejně jako vývozní šablony pracovních míst. Vzhledem k tomu, že využívá základní nástroje po celé cestě, můžete nastavit celou toolychain s sudo apt-get set up clang difutils náplast ctags činí na systému podobným Ubuntu. Ať už je to kompilátor, který chcete využít, je podporován, přirozeně.

Nemůžeme vidět rozhraní ladění, takže možná to je něco pro budoucnost? Každopádně, pokud chcete minimalistický IDE, nebo jeden, který předkládá vnitřní fungování toho, co dělá, spíše než skrytí, pak poskytnout [Martin] IDE zkusit. Pokud chcete hodně více zvonů, stejně jako píšťalky, které nebudete stejně využívat, stejně jako mi nevadí trochu bloat, stejně jako zatemnění, spousta našich spisovatelů slib Eclipse, a to jak pro Arduino a pro Platformy ramene. Zůstaneme s našimi motýly.