Hackaday Cena Zadání: Srdeční selhání detekce gadget

June 18, 2022 0 By gaaxo

brzy, stejně jako cenově dostupná detekce srdečního selhání je návrh [Jean Pierre Le Ruzic] pro jeho vstup na 2017 Cena Hackadyay. Jeho gadget je založen na dostupných Dopplerer zařízení, stejně jako ty fetální Dopplerové přístroje využívané poslouchat nenarozené dítě srdce, krmení výrobce objevování algoritmu, který by se mohl rozlišovat mezi zdravým i nezdravým srdcem.

Teorie za ním je, že pravidelná, zdravá srdeční tkáň má jinou akustickou impedanci než degenerovanou tkáň. Na základě akustické impedance by gadget klasifikoval tkáň jako: normální, degenerovaný, granulovaný nebo vláknitý. Každá klasifikace označuje určité problémy především v pojivových tkáních.

Existuje celá řada výhod, které mají pracovní pomůcek, jako je jedna [Ruzic] pracuje. Chcete-li začít, bylo by možné jej využít doma, bez zásahu lékaře nebo zdravotnický personál. Zdá se nám, že by bylo tak jednoduché, jak využívají miniaplikaci krevního tlaku nebo doplňku fetálu. Je to také poměrně levné (odhadováno do 150 $), stejně jako nepotřebuje žádný gel do práce. Pokryli jsme podobné práce, které určují různé srdeční signály, jako je elektrokardiografie s otevřeným zdrojem, avšak EKG má pád, že potřebuje připojit elektrody na tělo.

Jedna fascinující navrhovaná funkce je to, že to, co je zjištěno od jediného případu, je zasláno každému miniaplikaci na jejich další aktualizaci, takže gadgets dostanou ‘chytřejší’, jak se používají. Samozřejmě, tam je spousta metod, aby se pokazilo, ale je to skvělý koncept začít.

Hackadayprize2017 je sponzorován: