Stahování a instalace písem na zařízeních Android

April 22, 2023 0 By gaaxo

Co dělá Android tak zřetelným mezi všemi stávajícími operačními systémy pro mobilní zařízení, je jeho nesmírná flexibilita a schopnost přizpůsobení. Dalo by se zpochybnit aktuální stav jeho přírody s otevřeným zdrojovým kódem, ale je pravda, že jakmile získáte přístup kořenů na vašem telefonu nebo tabletu Android, získáte licenci k zakřivení a ohýbání podle vašich potřeb a vkusu.

Možnosti přizpůsobení přilákaly tisíce vývojářů, kteří tvrdě pracují na přidání nových odstínů a rozměrů do operačního systému. Kdo si dokáže představit úplně jiný vzhled platformy s odkazem na Windowsmobile nebo iOS? Odrůda, kterou Android nabízí, je opravdu ohromující. Různé OEM specifické UXS a ROM jako CM, PA a MIUI jsou některé z jeho příkladů šterlinků.

Existují různé způsoby, jak můžete přizpůsobit zařízení Android. Věci, které přicházejí do přizpůsobení našich zařízení, jsou vlastní ROM, domácí spouštěče, widgety, ikonové balíčky, modely uživatelského rozhraní, tapety a písma. Ve společnosti DroidViews takové věci sdílíme a dnes jsme zde s dobrou spoustou vlastních písem pro váš telefon nebo tablet Android.

Samozřejmě najdete několik dobrých placených aplikací a užít si ve svém zařízení písma podle vašeho výběru, ale pokud máte přístup root, můžete také nainstalovat vlastní písma na Android zdarma. Přispěvatel XDA Gianton sdílí stovky krásných písem pro zařízení Android. Tato písma jsou k dispozici jako Flashdable ZIPS, které lze nainstalovat pomocí vlastního zotavení, jako je ClockworkMod nebo TWRP. Stažením jeho Mega Pack můžete mít pro svůj Android 355 vlastních písem. Na návštěvě původního vlákna Giantona si můžete také stáhnout většinu písma samostatně.

Některá z těchto písem jsem testovala na 4 mých zařízeních (Galaxy S4, Note 3, Nexus 5 a HTC One) a na všech z nich perfektně pracovaly. Pokud tedy chcete, aby vaše oblíbené písmo přidalo k kráse uživatelského rozhraní vašeho telefonu, stačí stáhnout písma, blikat je a zažít novinkou.

Kompatibilita:

Pokud jde o kompatibilitu těchto vlastních písma, mohou být blikány na jakémkoli zakořeněném spuštěném telefonu nebo tabletovém zařízení Android:

Android 4.x.x (ICS, Jelly Bean, Kitkat)

TouchWiz, Sense 5/5.5, AOSP, Cyanogenmod, Paranoidandroid, Google Play Edition, MiUi a další.

Instalace vlastních písem:

Vezměte prosím na vědomí, že blikání kterékoli z balíčku písem ZIP nebude do vašeho zařízení přidat nová písma. Raději by nahradili původní písma nalezená v adresáři systému/písem vašeho zařízení. To znamená, že budete moci používat pouze jedno písmo najednou. Pokud si přejete vyzkoušet jiné písmo, budete ho muset znovu blikat.

Zkopírujte požadovaný soubor písma (ZIP) do interního nebo externího SD telefonu.

Restartujte zařízení do režimu obnovy CWM/TWRP. Pokud neznáte hardwarové klíčové-combo pro zadání obnovy, zkuste jednu z těchto aplikací pro restartování pro Android.

Nezapomeňte zálohovat svůj aktuální ROM, než vyzkoušíte písma.

V režimu obnovy vyberte možnost „Nainstalovat“ (v TWRP) nebo „Nainstalovat zip ze SDCARD“ (v CWM).

Přejděte na soubor PSOUS PSOUS, vyberte jej a potvrďte instalaci.

Když je písmo bliká, „Otřete mezipaměť Dalvik“.

Nakonec restartujte zařízení.

Váš telefon se restartuje a uvidíte na obrazovce zprávu „Android upgraduje…“. Nyní byste měli vidět nově nainstalované písmo aplikované na vaše zařízení. Užívat si!

Přečtěte si také: Jak změnit MAC adresu na zařízeních Android