Správce oken GUI na čipu AVR

July 26, 2022 0 By gaaxo

Tento projekt připomíná staré časy, kdy byli manažeři oken úžasný nový nápad. Rozdíl je v tom, že toto GUI na bázi oken běží na mikrokontroléru ATMEGA1284. Chování a rychlost rozhraní je však do značné míry přesně to, co byste očekávali, pokud pracujete na počátku 90. let. Dokonce používá myš jako vstup.

Tak jak je to možné? Základní pro projekt je sériový pro VGA modul, který zpracovává těžké zvedání spojené s generováním signálu VGA. Uvádili jsme jeden z minulých projektů [Andrewovy] minulých projektů, které používaly AVR čip pro generování signálu VGA. Ale to nezanechává téměř dost cyklů k provedení něčeho jako manažera okna, nemluvě o tom, že se nedostal nikde blízko rozlišení zde.

Používá sériovou myš s čipem konvertoru RS-232 pro interakci s okny. To je nejlépe zobrazeno ve svém videu po přestávce. Je schopen generovat a komunikovat s novými okny. Dokonce implementoval soubor rudimentárních ovládacích prvků, které mu umožňují přizpůsobit téma oken a řídit funkci přehrávání zvuku, která je součástí tohoto řadiče VGA, který používá.