Vzduchový invalidní vozík jde jako vítr

July 13, 2022 0 By gaaxo

Elektrické invalidní vozíky jsou zodpovědné za zpátky nezávislost na mnoha lidech po celém světě. Mají však své omezení, včetně dlouhodobých dob nabíjecích a obecné averze na velké množství vody. Být odolná proti povětrnostním vlivům je jedna věc, ale přičemž jeden do vodního parku je další věc úplně. Strach ne, pro University of Pittsburgh má odpověď: vzduch-napájený vozík.

Známý jako projekt pneumobility, židle se spoléhá na několik stlačených vzduchových nádrží jako zdroj energie. Zdá se, že jsou a kompozitní konstrukce, která by výrazně snížila a pomohla snížit riziko poranění v případě poruchy. Vzduch je prošel systémem ventilů do speciálního stlačeného vzduchového motoru, což umožňuje uživateli řídit směr cesty. Bohužel detaily na hnacím systému jsou Skanta – rádi bychom se dozvědět více o designu Drivetrain! Údajně spousta komponent pochází z místního obchodu s hardwarem, i když jsme neviděli spoustu motorových motorů stlačeného vzduchu na regálech Home Depot / Bunnings / et al.

Rozsah pro invalidní vozíky je uvedeno jako přibližně 1/3 elektrického invalidního vozíku, ale dobíjení stlačeného vzduchu trvá minuty, ne hodiny. Vyvinutý univerzitním lidským inženýrským výzkumným laboratořím, invalidní vozík není jen jeden off. Existují plány na dodat deset strojů do zábavního parku Morganova divů, aby umožnili uživatelům invalidního vozíku sdílet na legraci z vodního parku.

Viděli jsme nějaké skvělé invalidní vozík hacky v minulosti, taky – jako tento židle postavený speciálně pro písečné duny! Video po přestávce.

[přes Gizmodo, díky ITAY]