Reverzní inženýrství Embedded Device firmware

September 10, 2022 0 By gaaxo

Pokud není nutně snadná věc, která se naučí, schopnost reverzní inženýr integrovaného zařízení firmware je extrémně užitečná dovednost. Firmware reverzní inženýrství umožňuje vyhodnotit zařízení pro chyby a chyby zabezpečení, stejně jako vám dává možnost přidat funkce, pokud jste tak nakloněni. Když se jedná o věci, jako jsou jailbroken iphone, telefony android, a záruky, můžete zaručit, že blízko pohled na firmware pomohl přemístit proces spolu.

[Craig] pracuje s vestavěnými systémy poměrně často a sestavují komplexní návod prokazující, jak reverzní inženýrství zařízení firmware. Předmětem jeho hackingu byl novým firmwarovým balíčkem, který získal pro Linksys WWAG120 Wireless-N router.

Jeho tutoriál prochází některými z nejběžnějších metod a nástrojů reverzní inženýrství, které mu umožňují pomalu rozluštit tajemství firmwaru. Po dokončení měl pracovní kopii spouštěcího nakladače routeru, jádra a souborového systému – vše připraveno být ještě více analyzován. Jeho zápis zahrnuje spoustu dalších detailů, takže si ujistěte, že se jeho stránkou houpat, pokud je reverzní inženýrství něco, co máte zájem.