Dejte si pozor: nový podvod Apple ID phishing dělá kola na webu, tady je to, co to vypadá

May 5, 2023 0 By gaaxo

, když se to týká světa internetu, je možné všechno, co je možné, proto vyžadujeme být velmi opatrný jako stejně jako ostražití při užívání kořistí, které nabízí kybernetický svět. Bohužel ne každý je tak čestný nebo morální, jak bychom doufali, a proto požadujeme hledat podvody na webu i ty, kteří se snaží využít výhody. Současný škodlivý plán, o kterém si jednotlivci vyžadují vědomí, je pokus o phishing Apple ID, který vypadá klamně realisticky.

Pro ty, kteří mohou být na internetu nové, nebo se rozhodnout věřit, že na internetovém světě je místem míru a klidu, je phishing metodou pro morálně bankrot jednotlivců, kteří je třeba vyzkoušet, a také získat přístup k citlivým datům například uživatelská jména, heslo a peněžní data maškarováním jako oficiální entita. Tento nejaktuálnější podvod provádí relativně velký úkol napodobování oficiálního e -mailu Apple a zahrnuje záhlaví „You Apple ID byla deaktivována z bezpečnostních důvodů!“. Samozřejmě je poskytnuta trochu další informace, aby se vzhled pravosti, než se pokusí přimět příjemce, aby klikl na škodlivý odkaz, který přesměruje do nedůvěryhodné cíle.

Jedinou funkcí tohoto pokusu o phishing je získat přístup k účtu Apple ID pro příjemce. Když je odkaz „Ověřte nyní“ v e-mailu kliknut, opravdu se dotkne soukromého odkazu, který musí okamžitě způsobit, že některé obavy přemýšlení o rozšíření domény nejvyšší úrovně patří Tokelau v jižním Pacifiku.

Jsme si jisti, že Tokelau je krásné místo, ale není přesně známé tím, že je centrem operací Apple. Jak TUAW správně poukázal na to, že doména Tokelau nejvyšší úrovně byla v roce 2010 rovněž odpovědná za mnohem více než 20% podvodů s phishingu.

Pokud někdy dostanete tento konkrétní e -mail nebo jeden z podobné povahy, je třeba si uvědomit, že Apple nikdy nebude požadovat ověření účtu, nebo je heslo, který bude resetován dodáním Apple ID a současným heslem. Pokud v jakémkoli typu otázky ohledně bezpečnosti nebo integrity účtu Apple, pak stojí za to aktivně zkontrolovat web Apple sami, abyste se ujistili, že pochopíte, že se chystáte na ideální místo.

Zůstaňte bez rizika dostupné děti.

(Via: Tuaw)

Můžete nás dodržovat na Twitteru, přidat nás do svého kruhu na Google+ nebo se vám líbí naše stránka na Facebooku, abyste se informovali o všech aktuálních od společnosti Microsoft, Google, Apple i web.