DIS-Integrováno 6502 běžících programů; Jednat jako počítač

May 31, 2022 0 By gaaxo

[Eric Schlaepfer] má tendenci se otočit stejně jako výrobce Faire s Jobs, které prostě nechcete nechat ujít. Tento rok není odlišný. Dvanáct měsíců jsme potěšeni vidět jeho 6502 procesor vyvinutý z obrovského cívky diskrétních MOSFET. V té době to bylo čerstvě vyvinuté, stejně jako běh náhodného kódu do šťastného blikání LED odrážejících aktivitu v registrech. Tento rok je za předpokladu, že blikající význam i běží originální programy na jeho monstrum 6502 procesoru.

Procesor není počítač nahoru, dokud se objeví periferní zařízení kolem něj. Udělal to s novou deskou zvanou MIM-1 pro modul Monster Interface. Zahrnuje klávesnici pro vstup stejně jako šesti 7 segmentových obrazovek pro okamžitý výstup. To poskytuje individuální přímé řízení nad procesorem na Peek, stejně jako poke v registrech, nastavte zarážky, stejně jako zvládnout provoz procesoru. Stejně tak přináší audio konektivitu, VGA, stejně jako připojení klávesnice PS / 2, aby se zajistilo, že jednotlivec může interagovat s kódem běžícím na 6502 s využitím obrazovky, stejně jako klávesnice.

Do MIM-1 se vyvinul i protokol Y-Modem, který vám umožní uložit také programy TONS. To je uspokojivě zobrazeno ve videu, když [Eric] tun za hru, který se skládal. Audio i video zasáhl vaše hned – Ukázalo se, že [Eric’s] sourozenec je pixelový umělec, stejně jako rád, že skočíme stejně jako pomoc s projektem. Nicméně nenechte se zmást cenově dostupnou technikou běhu hry STM32. To je skutečně velkolepé práce.

Udržujte pozor na monstrum 6502 Stránka, protože jsme podezřelí [Eric], bude dokumentovat MIM-1, když je požitek z BAMF minulosti.