Domácí vzduchové čerpadlo z PVC potrubí

July 13, 2022 0 By gaaxo

Pokud potřebujete napájení nízkotlakého vzduchu – řekněme dostatek tlaku, abychom zajistili neustálý dodávka, ale nestačí k popisu jako “stlačený vzduch” s rovnou obličejem – co děláte dělat? Mnoho lidí se dostane do akvária čerpadlo, po tom všem, co představuje snadno dostupný a relativně ekonomický zdroj bublin.

Ale ne [truebassb], místo toho postavil vlastní vzduchové čerpadlo z prvních principů (YouTube, vložené níže) pomocí PVC trubky. Je to přímočarý design, ve kterém je válec délkou trubky s kotoučem plochého PVC lepeného na jeho konec, a píst je vyroben z krátkého kusu stejné trubky s úsekem vyříznutým pro snížení jeho průměru. Přiměřené těsnění se dosahuje za použití kusu pryže odříznuté z vnitřní trubky a kolík Gudgeon je řezán z kusu drátu. Připojovací tyč je dalším delším kusem drátu a klika je dřevěný disk s ofsetovým otvorem. Napájení pochází z DC motoru odebraného z mrtvého nástroje. Pro vstup vzduchu a výstupu se používají několik kulových zpětných ventilů.

Výsledné čerpadlo není nejkrásnější čerpadla, a to by to mohlo dělat s trochou vyvážení, jak to chlachto poněkud. Ale je to čerpadlo, a to samozřejmě stojí nic-to-nic, takže v našich očích je to elegantní stavět. Poslal video z budování, které jsme umístili pod přestávku.

Zde jsme nezvedli mnoho takových jednoduchých čerpadel. Možná se toto peristaltické čerpadlo přiblíží.