Amazon Prime Air dělá první dodávku dronů v USA [video]

February 19, 2023 0 By gaaxo

Amazon Prime je úžasné, pokud zjistíte, že si objednáte spoustu věcí od Amazonu a vašich objednávek, aby dorazily co nejrychleji. Prime je nyní ještě lepší. Ale co je teď lepší než Prime?

A co hlavní dodávky do 30 minut? To je přesně to, co Amazon Prime Air tvrdí, že je schopen nabídnout, a společnost provedla svou první veřejnou demonstraci ve Spojených státech, v níž dron vytvořil předem uspořádané doručení opalovacího krému.

Zatímco samotná objednávka byla představena, skutečné doručení objednávky bylo plně autonomní a pokračovalo vpřed, jako by objednávka byla provedena jakýmkoli normálním zákazníkem.

Dodávka se konala na konferenci Mars pouze v Kalifornii, přičemž Mars stojí za strojové učení, automatizaci, robotiku a průzkum vesmíru. Pokud to zní povědomě, je to proto, že to byla stejná konference, na které se generální ředitel Amazonu, Jeff Bezos, musel pilotovat obřího robota. Oh, být bohatý a slavný!

Amazon říká, že je to poprvé, kdy jeho drony převzali ve Spojených státech letecky nad veřejnou půdou, přičemž předchozí testy byly provedeny nad soukromým majetkem. Zatímco testy již byly provedeny ve Velké Británii, kde zákony a předpisy týkající se dodávek dronů dosahují rychlejšího pokroku než ve Spojených státech, tento nový test představuje důležitý krok pro Amazon.

V rozhovoru s The Verge, viceprezident Amazon Prime Air, Gur Kimchi, uvedl, že tento první veřejný let znamená, že Amazon je „o krok blíže k tomu, aby se 30minutové doručování balíčků společností Drone stala realitou“.

Zajímavé je, že Kimchi také poznamenal, že k letu došlo „s pomocí FAA“. To je důležitý bod vzhledem k tomu, že Amazon bude vyžadovat regulační schválení, než se jeho drony budou moci zapojit o pravidelné dodávky běžným lidem. V současné době jsou autonomní dodávky dronů v USA zakázány, ale možná největší překážkou minulosti, která je pro technologické společnosti a regulační orgány, aby zajistily kontrolu provozu s nízkou nadmořskou výškou, jakmile se naše obloha přeplní.

Prozatím však podívejte se na toto video o Amazon Drone, který dodává doručení na akci Mars.

(Video: James Vincent [YouTube])

Můžete také chtít vyzkoušet:

Amazon představuje první nákladní letadlo „Prime Air“ s příslibem rychlejších dodávek

Pokemon Go přidá do svého seznamu lesklý Magikarp a lesklý Gyarados

Pokemon Go 1.29.1 a 0,59.1 Hack je k dispozici ke stažení nyní

Stáhnout: Super Mario Run 2.0 pro iOS a Android vydán

Můžete nás sledovat na Twitteru, přidat nás do svého kruhu na Google+ nebo se vám líbí naše stránka na Facebooku, abyste se informovali o všech nejnovějších od společnosti Microsoft, Google, Apple a Web.