Webová automatizace s laskavým svolením Raspberry PI

July 9, 2022 0 By gaaxo

Tato úloha je fantastický příklad schopnosti Raspberry PI pro zatmění ARDUINO, když se týká interakce. [Podzim neslyšících] zmiňuje, že využil k využití arduino tabule s ethernetovým štítem pro přidání rozšiřitelné interaktivity k jeho projektu. Ale tohle, který je projekt výbuchu domácí automatizace, využívá místo toho malinový pi. Myšlenky skončí extrémně podobné. Náklady hardwaru je však méně a kódující práce je pravděpodobně zakázky snadnější.

Nenechte nás špatně, hardware je zásadně odlišný. Když vystoupíte z Arduino do RPI, ztratíte některé I / O kolíky a nízká úroveň řídit z nich není spíše jako rovný-vpřed. Ale také nemusíte naprogramovat věc v C. Linux jádro zpracovává nízkou úroveň, která indikuje, že můžete skládat své skripty využívající python. Protože Python je interpretovaný jazyk, testování a ladění je mnohem rychlejší – žádný požadavek na flash nový kód, stačí spustit skript znovu.

Tato úloha využila RPI GPIO řídit proužek LED, které využívají protokol WS2801. Deska obsahuje NIC, která z něj činí snap o využití jako webový server. Ovládání moudrých telefonů vidíte výše, jsou podávány od PI využívající jQuery. Ideální je nyní kabel běží z lampy. Musí však existovat spousta místa pro využití šroubovacího výstupního adaptéru a skrýt RPI a jeho PSU uvnitř.

Deska má stále dostatečnou šťávu pro řízení jiných automatizačních funkcí, jako je fungování jako webový rádiový server.