Zabezpečení Resetus Android Factory Reset Obepased na Nexus 6P, 5x, 5 a 6 [Video]

June 9, 2023 0 By gaaxo

Resetování zabezpečení na smartphonech Android od Samsungu, stejně jako LG, již bylo prasklé široce otevřené, stejně jako některé mohou některé z nich. Věřili, že jiné špičkové, zbrusu nové gadgety jsou imunní, mýlili by se. Nyní se Nexus 6P, 5x, 6 a 5 připojily ke sbírce gadgetů, které mohou mít jejich resetování FRP s lehkostí člena rodiny.

Zabezpečení továrního resetu Android je zaměřeno pouze na zastavení těch, kteří se dostanou do rukou ukradených nebo ztracených chytrých telefonů, aby je mohli využívat, a může to být v případě potřeby efektivním nástrojem. Rovněž to znamená, že ti, kteří se snaží užívat chytré telefony, si budou v ideálním případě vědomi toho, že jim díky FRP nemusí být schopni je nabídnout nebo dokonce využít.

Bohužel již chápeme, že zařízení LG, včetně teprve nedávno vydaného LG V10, jsou sluchátka, která obsahují FRP, které lze obejít jednoduchostí člena rodiny, jak ukazuje jeden jedinec YouTube, který tento problém upozornil. Nyní, když přesně stejný jedinec YouTube vytvořil nové video, tentokrát kolem toho, jak přesně obejít tovární resetování zabezpečení na nedávných gadgetech s značkou Google-Nexus 6P, 5x, 6 a 5. Ve skutečnosti video pokračuje Abychom zmínili, že přesně stejné vykořisťování by mělo fungovat na jakémkoli typu telefonu, který má klávesnici Google a „základní aplikace pro skladování“.

Video zabývající se procesem však poukazuje na jednu potenciální pravdu, která by zabránila obcházení FRP – sluchátko musí mít nainstalovanou kartu SIM, protože celá věc závisí na tom, aby byla schopna vytvořit zprávu SMS, která zase vytvoří zprávu SMS, která zase , Nabízí metodu do softwarové aplikace telefonu prostřednictvím cesty, která při potřebě několika kohoutků není přesně komplikovaná. Konečným výsledkem je otevřená aplikace Nastavení, což znamená, že lze zahájit resetování továrního nastavení. V tomto okamžiku jsou všechny sázky vypnuté, protože resetování vymaže sluchátko a jakýkoli typ zabezpečení, který má, a vrátí jej do toho, co je v podstatě čistou břidlicí pro kohokoli, koho použít, jak se mu líbí.

Samozřejmě, že nic z toho není skvělou zprávou ani pro výrobce gadgetů, ani ty, kteří mají své smartphony ukradené, to však znamená, že ti, kteří jsou odpovědní za výrobu tvrdší bezpečnosti proti krádeži, tak nyní mohou učinit, v ideálním případě tyto informace a také využívají, a také je využívají Ujistěte se, že další iterace zabezpečení továrního resetu je ještě bezpečnější.

Doufejme, že to udělají také rychle. Za předpokladu rychlosti, při které se některé gadgety Android aktualizují, však moc neočekáváme.

(Zdroj: RootJunky [YouTube])

Můžete nás dodržovat na Twitteru, přidat nás do svého kruhu na Google+ nebo se vám líbí naše stránka na Facebooku, abyste se informovali o všech nejnovějších od společnosti Microsoft, Google, Apple i web.