Společnost Apple udělena patentová detailní mapy Augmented Reality Maps pro iPhone

May 30, 2023 0 By gaaxo

Apple získala nový patent s názvem Mapy Augmented Reality Maps, který podrobně popisuje pohlcující navigační funkci poháněnou Augmented Reality.

Tato funkce, která bude pravděpodobně pečena do aplikace Apple Stock Maps pro zařízení iOS, pokud by byla kdykoli implementována, by umožnila uživatelům nasměrovat kameru zařízení v jejich okolí, aby měli pokyny a zájmové body překrývající se na zachycenou scénu. Výsledkem, jednoduše řečeno, by byla implementace konceptu navigace na ulici View v reálném čase, přičemž živé záběry fungovaly jako substrát.

Systém určuje umístění uživatele, směr a náklon zařízení pomocí obvyklého pole palubních senzorů, poté překrývá virtuální hledáček fotoaparátu s zajímavými body, jako jsou restaurace, autobusové zastávky a podobně.

Na žádost uživatele může být živé video rozšířeno pokyny k výběru. Koncepční výkresy zobrazují vyhledávací lištu ve spodní části hledáčku pro uživatele, aby mohl hledat a přejít na konkrétní POI.

Nový patent nepřekvapí s ohledem na zvěsti o tom, jak Apple fušuje v poli AR/VR na patách své konkurence. Přestože jsou však Google a Facebook více investováni do virtuální reality, zdá se, že gigant Cupertino má větší sklon k jeho rozšířenému bratranci. Generální ředitel Tim Cook předal zájem společnosti na trh AR v tomto roce více než jednou a nedávná zpráva naznačovala, že Apple může pracovat na systému rozšířené reality pro svůj software pro vlastní řízení. Je možné, že doplněk AR je odnož nejnovějšího patentu společnosti.

Stejně jako v případě patentů Apple však nemusíme brzy vidět implementaci, pokud vůbec. Apple má nespočet patentů a jen velmi málo z nich se dostane na trh. Poslední přírůstek do jejich repertoáru by mohl velmi dobře trpět stejným osudem. Právě teď je to jen nápad, i když ten, který by se mohl ukázat jako docela užitečný, zejména pro řidiče se slabým smyslem pro směr, jako jsem já.

(Zdroj: uspto)

Možná byste se také chtěli podívat:

Nový MacBook Pro Apple již prodal všechny konkurenční notebooky roku 2016

Apple Pay nabízí speciální slevy na sezónu nakupování na dovolené, zde jsou podrobnosti

Získejte emulátor NDS4IOS Nintendo na iOS 10 [bez vězení vyžaduje]

Stáhněte si iOS 10.1.1 Odkazy IPSW pro iPhone, iPad, iPod Touch

Můžete nás sledovat na Twitteru, přidat nás do svého kruhu na Google+ nebo se vám líbí naše stránka na Facebooku, abyste se informovali o všech nejnovějších od společnosti Microsoft, Google, Apple a Web.